درباره وبلاگ

ای عزیز فاطمه!
دردی جانکاه بر ما شیعیان و همۀ مظلومان عالم فروریخته،دشمنان از هر سو هجوم آورده،قرآن مهجور گردیده،شریعت نبوی متروک مانده و جز نامی از آن باقی نمانده،و مظلومین عالم چشم به راه فریاد رسشان مانده،و برای این عاشق دلسوخته همانند سایر خسته دلان جز اشک و آه چیزی باقی نمانده است،تنها زبان حالم این است که:
تا کی غم وصال بسوزد مرا جگر
دل در فراق تو است مرا روز پر شرر
چشمم بود نظاره بسوی تو برقمر
آخر به لطف کن نظری سوی عاشقان
"عَجِّل علی ظُهُورِکَ یا صاحِبَ الزَّمان"

افتخارات زمزمه ی باران:
*شایسته تقدیر در جشنواره وبلاگ نویسی بهار
*شایسته تقدیر در سومین جشنواره سراسری وبلاگ های دینی کشور
*بهترین نوشتار اینترنتی مهدوی در جشنواره رسانه هاي ديجيتال مهدويت
*شایسته تقدیر در بخش"آقا نوشت" جشنواره وبلاگ نویسی حماسه سایبری
*شایسته تقدیر در مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی "من انقلابی ام"


لوگوي مامطالب اخير وبگاه
موضوعات
معرفي کتاب
اين کتاب اولين بار در سال 1365 مشتمل بر سيزده سخنراني استاد منتشر شده و سپس در چاپ نوزدهم با افزودن دو سخنراني ديگر تجديد چاپ شد. «گفتارهاي معنوي» پس از چند چاب از سوي ناشر به «آزادي معنوي» تغيير نام داد و تاکنون بيش از 52 بار چاپ شده

آزادي معنوي
لوگو دوستان
" title="" alt="" width="180" height="40" />
ديگر امکانات
جشنواره مهدویت امام زمان (عج)

کد هدایت به بالا

نظرسنجي
نواي وب

آرشيو
لينکستان
پيوندها
آمار وب
  • لبخند تو خلاصه خوبيهاست
  • مجموعه يادواره شهدا
  • توليد ملي

عمیره دختر نفیل می گوید:

شنیدم که دختر حسن بن علی(ع) فرمود:

ظهوری که منتظر آن هستید تحقق پیدا نمی کند تا آن زمان که بعضی از شما از بعضی دیگر دوری کنند و برخی از شما برخی دیگر را لعن کنند و گروهی از شما آب دهان بر صورت گروهی دیگر بیندازد؛ تا آنجا که جمعی از شما بر کفرِ جمعی دیگر شهادت دهند.

پرسیدم: در آن زمان خیر در چیست؟

فرمود: خیر تمامش در ظهور است. در آن روز قائم ما قیام می کند و تمام آن دشمنیها را از بین می برد.»

بحارالانوار، ج52، ص211، ح58.

شفیعه محشر


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در یکشنبه ۳۰ فروردین۱۳۹۴

ایستاده ایم

امام خامنه ای(مدظله العالی): ملت ایران در 22 بهمن نشان خواهد داد هرکسی که بخواهد این ملت را تحقیر کند، با ضربه متقابل مواجه خواهد شد.                                                    93/11/19  


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳


طبقه بندي : شمیم ولایت
توسط : کوثر در یکشنبه ۵ بهمن۱۳۹۳

اگر روحیه بسیجی را ازدست دادیم چه؟ اگربه جای توجّه به تکلیف و وظیفه وآرمان الهی، به فکر تجمّلات شخصی خودمان افتادیم چه؟ اگر جوان بسیجی را، جوان مؤمن را، جوان بااخلاص را – که هیچ چیزنمیخواهد جز این‌که میدانی باشد که در راه خدا مجاهدت کند – درانزوا انداختیم و آن آدم‌پرروىِ افزون‌خواهِ پرتوقّعِ بیصفاىِ بیمعنویّت را مسلّط کردیم چه؟ آن وقت همه چیز دگرگون خواهد شد. اگر در صدر اسلام فاصله بین رحلت نبىّ‌اکرم صلوات‌اللَّه‌وسلامه‌علیه و شهادت جگرگوشه‌اش پنجاه سال شد، در روزگار ما، این فاصله، خیلی کوتاهتر ممکن است بشود و زودتر از این حرفها، فضیلتها و صاحبان فضایل ما به مذبح بروند. باید نگذاریم. باید در مقابل انحرافی که‌ممکن است دشمن بر ما تحمیل کند، بایستیم.
… بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلتهای اصلی انقلاب زنده بماند.

امام خامنه ای 71/4/71


طبقه بندي : شمیم ولایت
توسط : کوثر در یکشنبه ۲ آذر۱۳۹۳

اولین درس امام صادق علیه‌السلام برای ما منتسبین به آن بزرگوار باید استمرار جهاد و مبارزه‌ی خستگی‌ناپذیر باشد و همان استمرار مبارزه بود که شعله‌ی مقدس فکر آن حضرت را تا امروز در دنیا نگه داشت. ۱۳۶۷/۳/۲۰


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در پنجشنبه ۳۰ مرداد۱۳۹۳

امشب را که شب قدر است، قدر بدانید. دعا، تضرّع، توبه و انابه و توجّه به پروردگار،جزو وظایف همه ماست. مشکلات عمومی مسلمین، مشکلات کشور، مشکلات شخصی‌تان و مشکلات دوستان و برادرانتان را با خدای خودتان مطرح کنید. از خدای متعال توجّه بخواهید؛ از خدای متعال مغفرت بخواهید؛ از خدای متعال انابه و حال و توجّه بخواهید.
امشب را قدر بدانید. شب بسیار مهمی است؛ شب بسیار عزیزی است. به ولیّ‌عصر، ارواحنافداه، توجّه کنید؛ به در خانه خدا - مسجد - بروید و به برکت امام زمان از خدای متعال خواسته‌هایتان را بگیرید.  امام خامنه ای (مدظله العالی)۱۳۷۱/۰۱/۰۷


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در چهارشنبه ۲۵ تیر۱۳۹۳

آنچه که ما امروز ازجوانان انتظار داریم؛ عینا همان چیزی است که درروز اول انقلاب و قبل از انقلاب از جوانان انتظارداشتیم. ما از جوان می خواهیم که در عین پاکی و پارسایی و دین داری، با نشاط باشد، پرشور باشد، اهل ابتکار باشد، خلاق باشد، کار کند و از تنبلی بپرهیزند، تقوا را برای خودش شعار قار بدهد، واقعا دنبال تقوا باشد.

برگزیده بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جوانان 13/11/77


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در یکشنبه ۱۸ خرداد۱۳۹۳

از آخرین پیام رسمی امام خمینی(‌ره) در تاریخ 2/1/1368 چنین برداشت می‌شود که آن ظلمت نهایی که در آخرالزمان رخ می‌نماید، خود را در فرهنگ غربِ استکباری نشان داده و همه ظلماتِ ممکن را به صحنه آورده و این غیر از ظلمی است که محمدعلی‌شاه و یا مظفرالدین‌شاه انجام دادند. نه آن ظلم‌ها، ظلم آخرالزمانی بود و نه مقابله با آنها به اسم فرهنگ انتظار و عزم برای زمینه سازی حاکمیت حضرت ولی عصر(عج) انجام شد.

به همین جهت، ملاحظه فرمودید که با رفع ظلم قاجار، رضاخان و سلسله پهلوی ظهور کرد و اکثریت جامعه، در ابتدای امر، نتوانستند متوجه ظلمات او شوند، زیرا با فرهنگ انتظار به مقابله با سلسله قاجار نرفته بودند. امام خمینی(ره) به ما نشان دادند، طاغوتی که باید با تمام وجود با آن مقابله کنیم و حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) را جایگزین آن نماییم، در فرهنگ غرب ظهور کرده و آن نورِ حقیقی هم که باید با این ظلمت درگیر شود، در دست ما است. ایشان در همین رابطه می‌فرمایند: "انقلاب مردم ایران، نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت‌حجت(عج) است.


طبقه بندي : شمیم ولایت
توسط : کوثر در سه شنبه ۶ خرداد۱۳۹۳
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۳ را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی» نامگذاری کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.
اللّهمّ صلّ علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها.
اللّهمّ کن لولیّک الحجّة بن الحسن صلواتک علیه و علی ابائه فی هذه السّاعة و فی کلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّی تسکنه ارضک طوعا و تمتّعه فیها طویلا.
اللّهمّ عجّل فرجه و اجعلنا من اعوانه و انصاره و شیعته.

فرا رسیدن سال نو را تبریک عرض میکنم به همه‌ی هم‌میهنان عزیزمان و یکایک ایرانیان در سراسر کشور و در هر نقطه‌ای از جهان که زندگی میکنند. مخصوصاً تبریک عرض میکنم به خانواده‌های معظّم شهیدان، به جانبازان، به همسرانشان و به همه‌ی کسانی که در راه اسلام و ایران مجاهدتی کرده‌اند و میکنند و بار زحمتی را بر دوش کشیده‌اند و میکشند. همچنین تبریک عرض میکنم نوروز را به همه‌ی ملّتهایی که نوروز را گرامی میدارند و برای آن ارج و احترامی قائلند.
امسال فرا رسیدن سال نو مصادف است با دو فاطمیّه و مراسم یادبود شهادت بانوی بزرگ جهان اسلام صدّیقه‌ی کبری (سلام الله علیها). این تقارن موجب میشود که ملّت ما ان‌شاءالله بتوانند از برکات انوار فاطمی بهره ببرند و خود را در شعاع تعالیم آن بزرگوار قرار بدهند و خود را منوّر کنند به انوار هدایت الهی که به وسیله‌ی فاطمه‌ی زهرا (سلام الله علیها) و خاندان پیغمبر به همه‌ی مردم عالم اهدا شده است.
گذشتِ سالها و تبادل سالهای گوناگون برای ما باید موجب تجربه و بصیرت باشد؛ از گذشته درس بگیریم و به آینده با چشم باز و دل آگاه نظر کنیم و برای آینده تصمیم بگیریم. من از خداوند متعال درخواست میکنم که به همه‌ی ایرانیان عزیز ما در این سال جدید، تن سالم، روح شاداب، امنیّت روانی، آرامش روحی و پیشرفت و تعالی و سعادت مرحمت کند. و امیدوارم خداوند متعال به جوانان ما نشاط و پویایی، و به مردان و زنان ما همّت و اراده و عزم مستحکم و درست، برای پیمودن راه‌های پرافتخار، و به کودکان ما خرسندی و تندرستی، و به خانواده‌های ما امنیّت و محبّت و الفت عنایت کند. آنچه بر عهده‌ی ما است، نگاه به گذشته برای عبرت‌گیری و نگاه به آینده برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری است.


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در جمعه ۱ فروردین۱۳۹۳

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

«راهپیمایى بیست‌ودوم بهمن مظهر اقتدار ملى است؛ نشان‌دهنده‌ى عزم عمومى ملت ایران است؛ مظهر همان چیزى است که هر دشمنى را در هر حد و اندازه‌یى از اقتدار نظامى و توانایى‌هاى تبلیغاتى و سیاسى،مرعوب مى‌کند.»

امام خامنه ای(مدظله العالی)


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در دوشنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۲

جهت بزرگنمایی عکس کلیک کنید

« ما مي خواهيم اختيار اين ملت و كشور دست خود اين ملت باشد ، نه دست  آمريكا و مستكبران بين المللي »
     مقام معظم رهبری


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در سه شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۲

موافقان، شيعيان، مخالفان، غير معتقدان، همه، به فضل امام حسن عسگری سلام‌الله علیه، به علم او، به تقواى او، به طهارت او، به عصمت او، به شجاعت او در مقابل دشمنان، به صبر و استقامت او در برابر سختى‌ها، شهادت دادند و اعتراف كردند. اين انسان بزرگ، اين شخصيت باشكوه، وقتى به شهادت رسيد، فقط بيست و هشت سال داشت، اين ميشود الگو.


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در پنجشنبه ۱۹ دی۱۳۹۲
در قضیه ۹ دی هم باز پای امام حسین در میان بود، پای عاشورا در میان بود...


طبقه بندي : مناسبتی، شمیم ولایت
توسط : کوثر در یکشنبه ۸ دی۱۳۹۲

مسأله‌ى غدیر به معناى حاکمیت عدل، حاکمیت فضیلت و حاکمیت ولایت‌اللَّه است. اگر ما هم بخواهیم حقیقتاً از متمسکین به ولایت امیرالمؤمنین باشیم، باید خودمان و محیط زندگیمان را به عدل نزدیک کنیم.

نايب امام زمان، امام خامنه اي


طبقه بندي : شمیم ولایت
توسط : کوثر در جمعه ۳ آبان۱۳۹۲

 

از جمله‌ى چیزهائى كه میتواند یك خطر بزرگ باشد، كارهاى عامیانه و جاهلانه و دور از معرفت و غیر متكى به سند و مدرك در مسئله‌ى مربوط به امام زمان (عجّل‌اللَّه تعالى فرجه الشّریف) است، كه همین زمینه را براى مدعیان دروغین فراهم میكند. كارهاى غیرعالمانه، غیرمستند، غیر متكى به منابع و مدارك معتبر، صرف تخیلات و توهمات؛ اینجور كارى مردم را از حالت انتظار حقیقى دور میكند، زمینه را براى مدعیان دروغگو و دجال فراهم میكند؛ از این بایستى بشدت پرهیز كرد.

نايب امام زمان، امام خامنه اي(مدظله العالی)


طبقه بندي : شمیم ولایت
توسط : کوثر در یکشنبه ۳ شهریور۱۳۹۲